מהי למעשה שמאות רכוש?

שמאי רכוש עוסק בכל ההיבטים של הטיפול בנזקים וצמצומים.

בבדיקת הכיסוי של רכוש המבוטח בהתאם לפוליסת הביטוח המצויה ברשות המבוטח, וכן בהערבות רכוש מסוגים שונים ומגוונים במקרה שאין הרכוש מבוטח, אומד את הנזק לצורך תביעה כנגד גורם הנזק.

שמאות הרכוש (בניגוד לשמאות מקרקעין ו/או שמאות רכב) עוסקת בטיפול בנזקים לרכוש של האדם הפרטי ו/או נזקים לרכוש עסקי, מוסדי, ממשלתי, מפעלי תעשייה, בתי מלון, מרכולים, וכיוצא בזה.

שמאי רכוש צריך להיות שמאי שלמד את התחום ובעל תעודה והסמכה וחבר באיגוד השמאים הבלתי תלויים של בית שמאי ו/או כל איגוד שמאים אחר מוכר ובעל שם, ובעל ניסיון מוכח,  והבנה טכנית והתמצאות בענייני רכוש וחקלאות.

תביעות רכוש ניתן להגיש מיד בקרות האירוע ובחוות דעת שמאי רכוש שיעריך את הנזק וההפסדים בדו”ח שמאות שיוגש לבית המשפט ככל שמקרה האירוע לא יפתר מול חברת הביטוח, שכן שמאי מטעם חברת הביטוח תפקידו לאמוד את הנזק וההפסדים אך שמאותו תהיה נמוכה ביחס לנזקים היות והיא מייצג את חברת הביטוח וחברת הביטוח מעדיפה לפצות כמה שיותר נמוך, לכן תמיד כדאי שתוגש שמאות נגדית מטעם בעל הנכס הניזוק ובדרך כלל במרבית המקרים מוצאים את האיזון בין 2 השמאויות ומגיעים להסכמות עם חברת הביטוח, וככל שהפיצוי אינו מוסכם פתוחה הדרך לבעל הנזק להגיש תביעה לבית המשפט , חובה להגיש את התביעה בצורה מבוססת עם חוות דעת והערכת שמאי רכוש שתלווה בחוות דעת מומחה לבית המשפט.

ההתיישנות על תביעות רכוש הינה 3 שנים מקרות אירוע הנזק והדיווח לחברת הביטוח.

 

אשמח לייצג אתכם מתוך יושרה, אמינות ונאמנות, מקצועיות ואחריות לחוות דעת השמאית שתומצא על ידי.
סגירת תפריט
דילוג לתוכן